Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie

Przejdź do treści

Menu główne:

Wypoczynek > Zagraniczne

Grecja - Olimpic Beach

 Grecja - jest krajem górzystym z górującym, osławionym w pieśniach i mitach – Olimpem. W Grecji występuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, który charakteryzuje się długimi i gorącymi, a jednocześnie suchymi latami oraz w miarę łagodnymi, wilgotnymi zimami.

 


Parali Skotina - to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Znajduje się w rejonie Pieria, który położone jest u podnóża góry Olimp. Połączenie gór z jednej strony oraz morza z drugiej tworzy jeden z najpiękniejszych zakątków Grecji. Wypoczynek nad morzem możesz urozmaicić korzystając z bogatej oferty sportów wodnych.

 Hotel Dias - *** zakwaterowanie w pokojach 3,4,5 osobowych (w niektórych pokojach łóżka podwójne - oddzielne materace i pościel) z pełnym węzłem sanitarnym, lodówką, TV, WiFi. Każdy pokój posiada swój balkon. Pokoje wyposażone są w klimatyzacje dostępną na życzenie gości za dopłatą (6 euro na dzień /pokój). Do dyspozycji gości hotelu basen oraz bezpłatne leżaki na terenie basenu a także patio będące miejscem relaksu i wypoczynku. Hotel położony jest w odległości 450m od morza. Odległość do centrum miasta wynosi około 200 metrów.

 Hotel “LIVITHRA” - położony jest nad morzem w miejscowości Skotina, 30 km od Katerini i 100 km od Salonik. Przepiękna, piaszczysta plaża, ciągnącą się na długości kilku km. Odległość hotelu do plaży wynosi 350 m. Do dyspozycji gości basen. Plaża piaszczysta – jedna z najpiękniejszych plaż Riviery Olimpijskiej z widokiem na zaśnieżony Olimp oraz wenecką twierdzę Castro z drugiej strony.
 OBÓZ MŁODZIEŻOWY

UWAGA KONIECZNY PASZPORT

Termin:
26.07. - 05.08.2019r. (wiek 12-18 lat) – 11 dni
Oferta obejmuje:

  • ZAKWATEROWANIE - 8 noclegów w
    Olimpic Beach Hotel Dias.

  • WYŻYWIENIE Na miejscu 3 posiłki dziennie. Pierwsze świadczenie w obiekcie – obiad, ostatnie – śniadanie.
Przykładowe menu
– śniadanie w formie bufetu ( kawa, kakao, herbata, chleb, masło, cornflakes, kiełbasa, mortadela, ser, ogórek, pomidor, dżem, ser, słodkie ciasto ,soki, woda mineralna);
– obiad serwowany (zupa, drugie danie z mięsem, sałatka w formie bufetu);
– kolacja (woda i sok + owoc lub coś słodkiego + danie serwowane – przykładowo z podziałem na dni: 1: kiełbaski + frytki, 2: makaron z serem, 3: pizza, 4: risotto, 5: ziemniaki z piekarnika z jajkami, 6: makaron z sosem, 8: naleśniki, itp.);

 

Możliwość zakupu posiłku w czasie przejazdu autokarem we własnym zakresie (koszt około 5 - 10 euro).

  • OPIEKA PEDAGOGICZNA,

  • UBEZPIECZENIE.

  • TRANSPORT AUTOKAREM  

  • PROGRAM:


 
DZIEŃ 1: wyjazd z Przemyśla, Rzeszowa i innych miast Podkarpacia.
 
DZIEŃ 2: przyjazd do ośrodka - zakwaterowanie w pokojach około godziny 14.00, sprawy organizacyjne, obiad, zapoznanie z okolicą, przywitanie z morzem, kolacja, nocleg.
 
DZIEŃ 3: zapoznanie się z okolicą, zwiedzenie miasteczka, następnie pobyt na plaży, talet show, gry miejskie z mega zadaniami w dzień i w nocy.
 
DZIEŃ 4: wycieczka na Olimp - mityczna siedziba dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery. Niepowtarzalne widoki i okazja do zwiedzenia urokliwej okolicy. Zwiedzanie Panteleimonos - miasteczka o wspaniałym, jedynym w swoim rodzaju klimacie, Litochoro oraz weneckiej twierdzy Platamon Castle - Zamek Platamonas został wzniesiony w X wieku przez krzyżowców. Stanowił warownię szlaku łączącego Grecję z Macedonią. W 1470 został zdobyty przez Wenecjan, a w 1556 przez Turków. Był jednym z największych zamków warownych w Grecji.


DZIEŃ 5: Swimming FUN - czyli możliwość relaksu „do góry brzuchem” lekko unosząc się na basenowej wodzie albo coś dla aktywnych - Swimming Aerobik przy skocznych rytmach muzyki, plażowanie, gry i zabawy terenowe. Wieczorem dyskoteka.

DZIEŃ 6: wycieczka autokarowa na Meteory do "wiszących klasztorów" tak zwanego ósmego cudu świata. Nieprawdopodobne wrażenia zwiedzania unikalnego na skalę światową masywu skalnego z "przylepionymi" do niego bizantyjskimi klasztorami. Ponadto wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania oraz możliwością zakupów.

DZIEŃ 7: wycieczka autokarowa do Katerini Stolica Regionu Riwiera Olimpijska, gdzie podziwiać możemy katedrę Thia Analipsi, kościół świętej Katarzyny oraz Pondian Museum. Plażowanie , siatkówka plażowa, konkursy wiedzy o Grecji, gry terenowe, quizy.

DZIEŃ 8: plażowanie, gry zabawy.

DZIEŃ 9: plażowanie, bitwa balonowa, turniej sportowy, gry zabawy.

DZIEŃ 10: po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu, czas wolny. Około godz.12.00 wyjazd w drogę powrotną.
  
DZIEŃ 11: powrót do Polski w godzinach popołudniowych.


UWAGI:
 
Paszport musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu, proszę zabrać suchy prowiant na drogę dojazdową. Kaucja zwrotna w hotelu 20 EUR (wychowawcy oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu)
 

WAŻNE INFORMACJE:
 Czas przejazdu: ok. 24-26 godzin.
Czas lokalny: czas polski + 1 godzina.
Waluta: euro (EUR).
Orientacyjne ceny: woda mineralna 1,5l – 1 euro, sok owocowy 2l – 3 euro, lody – 1 euro, obiad w restauracji od 5 euro, Coca-Cola 0,33 l – 1,40 euro.
Siesta: w godzinach popołudniowych (14-17) zamykane są sklepy i biura, otwiera się je ponownie w godzinach późnego popołudnia.                              

Cena:   2.099,- zł dziecko
(cena zawiera pełny program i transport– bez dopłat)

(Cena może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu EURO)17 583 46 32; 724-533-674; tpdrzeszow@2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego