Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie

Przejdź do treści

Menu główne:

29 listopad 2018
Kup misia w PEPCO wspieraj podopiecznych TPD

Rodzina PEPCO powiększyła się 😊 W ofercie sklepu znajdziesz misie, które mają specjalną misję. I właśnie Ty możesz pomóc ją zrealizować! Połowa zysku z ich sprzedaży przeznaczana jest na projekty Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Misie poznasz po unikalnej zawieszce z logo TPD.
➡ Miś pluszowy, 2 kolory – 29,99 zł szt.
 

26 wrzesień 2018
Dzieci przyznały Dominice Kulczyk Order Uśmiechu
Pani Dominika Kulczyk, która od trzech lat pomaga podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, została odznaczona Orderem Uśmiechu. Uroczystość odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Uczestniczyły w niej dzieci z całej Polski, w tym dzieci z ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
 

12 wrzesień 2018
Podsumowanie wypoczynku letniego
Akcja letnia 2018 roku przeprowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Podkarpacki Odział Regionalny w Rzeszowie, wypoczynkiem objęła ponad 4 tys. uczestników na 87 turnusach. Instytucjami wspierającymi organizację akcji były: Urzędy Miast i Gmin, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, Urząd Marszałkowski, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, a także sponsorzy, którzy przekazali środki na ten cel. Opiekę nad uczestnikami sprawowała kadra pedagogiczna i medyczna.
 
Przeprowadzona akcja pozwoliła na zorganizowanie 31 kolonii wypoczynkowych,  4 zagranicznych obozów młodzieżowych, 11 turnusów rehabilitacyjnych, 21 półkolonii w miejscach zamieszkania, jednych wczasów rodzinnych oraz  licznych wycieczek turystyczno- krajoznawczych.
 
Wszystkie wyjazdy zorganizowane zostały w atrakcyjnych miejscowościach zarówno w górach jak i nad morzem. Uczestnicy zgodnie z założeniem wypoczynku, mogli bezpiecznie oraz aktywnie spędzić wakacyjny czas. Liczne wycieczki, zajęcia sportowe, konkursy kolonijne, zajęcia mające na celu polepszenie komunikacji interpersonalnej, dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się „kolonie z rekinami” oraz program aktywnego wypoczynku, w tym zajęcia prowadzone na poligonie, aquaparku oraz w parku linowym.
 
Bardzo udane były wyjazdy zagraniczne. Zarówno obóz do Hiszpanii jak i trzy obozy do Grecji dostarczyły młodzieży niezapomnianych wrażeń. Obozy łączyły aktywny wypoczynek i plażowanie ze zwiedzanie. Uczestnicy poznali kulturę i zwyczaje zwiedzanych krajów oraz najważniejsze zabytki i atrakcje.  
 
Należy podkreślić, że wypoczynek organizowany przez TPD był bardzo bezpieczny, kąpiele odbywały się tylko na plażach strzeżonych pod okiem wychowawców i ratowników. Choć czasami uczestnicy narzekali na rygorystyczne zasady korzystania z kąpieli morskich i konieczność pływania tylko w wyznaczonych strefach, jednak zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetem.  
 
Wielką radość sprawia fakt, że przeprowadzoną akcję letnią możemy podsumować jako kolejne, pomyślne działanie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Inauguracja jubileuszu 100 – lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Podkarpaciu.

W dniu  8 czerwca br. w auli PWSZ Krosno, Zakład Pedagogiki tej Uczelni i Oddział Regionalny TPD zorganizowały seminarium  naukową pt. DZIECKO I DZIECIŃSTWO. KONTEKSTY HISTORYCZNE, SPOŁECZNE KULTUROWE. Konferencję objął patronatem JM Rektor PWSZ im. S. Pigonia, prof. dr hab. Grzegorza Przebinda  oraz  Kurator Oświaty  mgr Małgorzata Rauch . Wydarzenie to było to początkiem obchodów jubileuszu 100 – lecia  Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Podkarpaciu.

Fotorelacja


marzec 2018

 Projekt TPD opieki dziennej nad małymi dziećmi.
 
 
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krośnie od września ub roku realizuje projekt pn.Wdrożenie programu opieki dziennej " realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.
 
Utworzone w ramach projektu punkty opieki dziennej działają pod szyldem „Domowy żłobek”. Celem głównym projektu jest umożliwienie powrotu na rynek pracy 30 rodzicom/opiekunom dzieci w wieku do lat 3 z regionu poprzez zapewnienie opieki dziennego opiekuna przez okres 24 miesięcy.
 
Utworzone zostały dwa zespoły punktów opieki dziennej w Starej Wsi k.Brzozowa i Ustrobnej k.Krosna, które zostały( w ramach projektu) doposażone w podstawowe akcesoria opieki nad dziećmi, m.in. łóżeczka, materace, stoliki, przewijaki, krzesełka dokarmienia, apteczkę i podstawowe zabawki. Pracę w nich znalazło 6 bezrobotnych opiekunek.
 

marzec 2018

 
1,5 miliona posiłków i 10 mln zł w tym roku: Żółty Talerz pomaga żywić polskie dzieci!
Stało się! W tym miesiącu Żółty Talerz Kulczyk Foundation wydał półtoramilionowy posiłek licząc od jesieni 2016 roku kiedy to program wystartował. Mało tego – w 2018 roku na wsparcie żywienia dzieci fundacja Dominiki Kulczyk wyda 10 milionów złotych. – Chcę podziękować wspaniałym ludziom, którzy organizują posiłki dla dzieci wszędzie tam, gdzie działa Żółty Talerz. Razem z nimi zmieniamy codzienność dzieci na lepsze – podkreśla Dominika Kulczyk.

wrzesień 2017
Akcja wypoczynku letniego prowadzona przez Podkarpackie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w 2017r. - ponad 3,5 tys. uczestników na 75 turnusach.

Dziękujemy, że mogliśmy zorganizować dla Was wspaniały wypoczynek. Czytaj dalej

marzec 2017  

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało działalność za ostatnie dwa lata na zjeździe sprawozdawczym, który odbył się dnia 21 marca 2017r. w Rzeszowie. TPD na Podkarpaciu udzieliło pomocy materialnej dla 3.491 dzieci, 7.953 uczestników objęło wypoczynkiem na 161 turnusach kolonii wyjazdowych i półkolonii w miejscu zamieszkania. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, które na Podkarpaciu zrzesza prawie 4 tys., członków obejmuje też codzienną opieką prawie 400 dzieci w 7 placówkach wsparcia dziennego. Podczas uroczystości uhonorowano, również osoby, które wyróżniają się w pracy na rzecz dzieci, rodzin i wszystkich potrzebujących pomocy. czytaj dalej 

listopad 2016

Firma BorgWarner otrzymała od TPD w Rzeszowie tytuł „Przyjaciela Dziecka”
 
Podczas gali CEO Safety Award 2016 Prezes Zarządu Podkarpackiego Oddziału Regionalnego TPD w Rzeszowie Grzegorz Piestrak wręczył firmie BorgWarner tytuł „Przyjaciela Dziecka” za wsparcie i pomoc dla dzieci, rodzin, osób niepełnosprawnych i wszystkich potrzebujących.
 
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbyła się dnia 14 listopada gala CEO Safety Award 2016. Podczas ceremonii przedstawiciele firmy BorgWarner z podrzeszowskiej Jasionki, odebrali nagrodę za przepracowanie 1 miliona godzin bez wypadku. BorgWarne Poland sp. z o.o. jest częścią światowego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów i systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych w pojazdach.
 Otrzymana nagroda miała również wymiar finansowy, który firma BorgWarner przekazała na rzecz organizacji i stowarzyszeń. Wsparcie w wysokości 40 tys. zł otrzymał też Podkarpacki Oddział Regionalny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie. Warto podkreślić, że obdarowane stowarzyszenia zostały wybrane w głosowaniu  przez pracowników firmy.
 


 

wrzesień 2016

Akcja Letnia
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Podkarpaciu podsumowało akcję letniego wypoczynku. Podczas tegorocznych wakacji wypoczynkiem objęliśmy  ponad 3600 uczestników na 81 turnusach. Zorganizowaliśmy m.in. 17 turnusów rehabilitacyjnych dla 683 uczestników. Dzięki środkom pozyskanym z Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie tą formą wyjazdów objęto wiele dzieci niepełnosprawnych pochodzących z rodzin najbiedniejszych.
Dzięki dotacjom otrzymanym m.in. z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty,  wsparciu urzędów miast i gmin a także środkom pozyskanym od sponsorów i z prowadzonej zbiórki publicznej ponad 600 dzieci wypoczywało całkowicie bezpłatnie, a wiele dzieci otrzymało różnego rodzaju dofinansowania. Tym co nas bardzo cieszy jest fakt, że zanotowano wzrost dzieci objętych wypoczynkiem w stosunku do roku 2015 o 13 %.
 

wrzesień  2016 
5-leice IPA Region Przeworsk
W dniu 15 września 2016 w Przeworsku odbyły się uroczystości 5-lecia powstania Regionu Przeworsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA . W spotkaniu uczestniczył Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Rzeszowie Grzegorz Piestrak który wręczył Odznaką ,,Przyjaciel Dziecka” Panu Józefowi Paśkiewicz. Życzymy IPA REGION PRZEWORSK kolejnych jubileuszy i dalszej owocnej pracy na rzecz dzieci, rodzin i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
                                                                                      

01 wrzesień 2015

 
 
Świetlica Słoneczna
 
Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie
 
Zaprasza
 
Wszystkie dzieci w wieku 4-9 lat na

 
ZAJĘCIA BALETOWE
 
Uwaga!
 
Zapisy już od 1 września
 
w godz. 16-18 w Świetlicy Słonecznej
 
Tel: 605 179 365

27 marzec 2015

TPD podsumowało 4 lata działalności i wybrało nowe władze - wypoczynkiem objęto 14.495 uczestników na 286 turnusach, zorganizowano 60 turnusów rehabilitacyjnych dla 2.918 uczestników, 3.000 dzieci wypoczywało całkowicie bezpłatnie. TPD na podkarpaciu to 4.269 członków skupionych w 12 zarządach i 117 Kołach Przyjaciół Dzieci. 

01 lipiec 2014
Spotkanie Anny Komorowskiej z dziećmi i opiekunami z TPD
Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, spotkała się 26 czerwca 2014 r. w Belwederze z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami z TPD. Spotkanie odbyło się z okazji jubileuszu 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, nad którym Pani Prezydentowa sprawuje honorowy patronat. Wzięło w nim udział ponad 140 dzieci z całej Polski. Oddział Podkarpacki TPD w Rzeszowie reprezentowały dzieci z Mielca, podpopieczni Oddziału Miejskiego TPD w Mielcu pod kierunkiem Grażyny Hamielec. Dzieci zapreznetowały m. in. piękny taniec cygański.  

10 kwiecień 2014
Jubileusz 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dnia 10 kwietnia 2014r w Rzeszowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodziło  jubileusz 95-lecia działalności.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 działaczy i członków, ponadto swoją obecnością uświetnili uroczystość zaproszeni goście m.in.  Pani Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Tadeusz Pióro Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Henryk Wolicki Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Pani Jolanta Szklarska Dyrektor Biura Zarządu Głównego TPD.


17 583 46 32; 724-533-674; tpdrzeszow@2.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego