Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu

Przejdź do treści

Menu główne:

Wakacje 2018r. Kolonia Łeba i ZERO NUDY w programie: Park Dinozaurów, Fokarium - Sea Park w Sarbsku, Ruchome Wydmy, Park Linowy, Rejs statkiem i wiele innych atrakcji.

Gdynia super kolonia - 10 dni nad morzem za 999 zł. SUPER KOLONIA Wycieczki: Malbork, Sopot, Gdańsk, Orłowo. Gry, zabawy, dyskoteki, konkursy, kąpiele morskie, rejs statkiem. -  Dobra zabaw gwarantowana.

Międzyzdroje - kolonia z gwiazdami. Aleja Gwiazd, Park Linowy, Kino 7D, Rejs Statkiem, Bałtycki Park Miniatur, Zagroda Pokazowa Żubrów. ZAPRASZAMY

Wakacje 2018r. Władysławowo
MEGA NOWOŚĆ - Aquapark z rekinami.
Gotowy? Stań oko w oko z rekinami.

Turnusy rehabilitacyjne-Wczasy rodzinne Wakacje 2018r. Darłowo, Krynica Morska, Jastrzębia Góra, Kołobrzeg.
ZAPRASZAMY!!!
Ilość miejsc i pokoi ograniczona.

Styczeń 2018

Przegląd kolęd dla dzieci niepełnosprawnych

 
Tradycyjnie w styczniu Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu współorganizowało PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ORAZ SCENICZNEJ TWÓRCZOŚCI BOŻONARODZENIOWEJ DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH. W przeglądzie uczestniczyło ponad 200 dzieci, które zaprezentowały na scenie wspaniały program artystyczny.
Przegląd stworzył warunki do autoprezentacji każdego dziecka, niezależnie od jego stopnia niepełnosprawności. Jest to jedna z nielicznych możliwości dostarczenia niepełnosprawnym dzieciom radości, satysfakcji oraz wyrażania swoich przeżyć związanych z prezentacją sceniczną. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie w tym Dyrekcji i nauczycielom SOSW nr 1 w Przemyślu oraz wielu darczyńcom. Dzięki wsparciu MOPS w Przemyślu, PCPR w Przemyślu i sponsorom wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody.

styczeń 2018

Wakacje 2018r. Świnoujście
Plus całodniowa wycieczka do Niemiec - PARK ROZRYWKI HANSA PARK

styczeń 2018

Obóz Młodzieżowy Hiszpania - Lloret de Mar.
Zwiedzamy:
Paryż, Barcelonę i Monte Carlo. Ponadto Gardaland - największy kompleks rozrywki na północy Włoch.

Grudzień 2017
Spotkanie Wigilijne 2017
Prawie 100 osób wzięło udział w spotkaniu Wigilijnym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Świetlicy TPD "Przystań" w Przemyślu. Grono wychowanków i podopiecznych z rodzicami oraz zaproszeni goście wspólnie obejrzeli program artystyczny, dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, kolędowali i oczywiście wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Janusz Hamryszczak, Radni Ewa Sawicka i Tomasz Schabowski, Dawid Tarczyński z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Przemyśla, Maria Szczerbina Rzecznik Praw Dziecka TPD, a o stronę duchową zadbali klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Grudzień 2017
Ola już po operacji
Operacja Oli odbyła się 24.11.2017r. Polegała na potrójnym, przezskórnym, naprzemiennym nacięciu ścięgien Achillesa i przeniesieniu ścięgna mięśnia piszczelowego na Trzecią kość klinowatą. Zabieg ze znieczuleniem ogólnym trwał 2,5 godziny. Po zabiegu założono jej długie gipsy na miesiąc. W tych gipsach chodzić nie może. Zabieg się udał i Ola czuje się już dobrze. 21 grudnia jedzie na zdjęcie długich gipsów i założenie krótkich na jeszcze dwa tygodnie. Po tym czasie będziemy mogli poznać efekty leczenia. Serdecznie dziękujemy za pomoc w uzbieraniu pieniążków na ten cel.

grudzień 2017

Wakacje 2018r. Świnoujście
Plus całodniowa wycieczka do Niemiec - Hanse Dom Stralsund -

grudzień 2017

Wakacje 2018r. Jastrzębia Góra
MEGA NOWOŚĆ - Aquapark z rekinami.
A dodatkowo Strusia Farma, Gdańsk, Sopot,Hel - fokarium.

grudzień 2017

Rozpoczynamy prezentację wyjazdów - wakacje 2018r.
Na pierwszy ogień
Kołobrzeg dla aktywnych i nowa atrakcja PARK WIELORYBA.

Grudzień 2017
Św. Mikołaj spotkał się z dziećmi z TPD
Ponad 160 dzieci zostało obdarowanych prezentami przez Św. Mikołaja podczas imprezy zorganizowanej przez Towarzystw Przyjaciół Dzieci w Przemyślu. Jak co roku w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, 2 grudnia spotkali się członkowie, sympatycy i podopieczni przemyskiego TPD. Po krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci ze Świetlicy TPD "Przystań" i quizie z wiedzy o Św. Mikołaju rozpoczęła się najważniejsza część imprezy. Św. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Najmłodsi uczestnicy z wielkim przejęciem podchodzili do Św. Mikołaja i dzielnie odpowiadali na wszystkie pytania i prośby Mikołaja, a ponieważ wszystkie dzieci były cały rok bardzo grzeczne to mogły cieszyć się ze wspaniałych prezentów. Wsparcia akcji udzielili: Sieć PEPCO, Przedsiębiorstwu Budowlanemu BESTA w Rzeszowie i Firma WAWEL.

listopad 2017

Półkolonia zimowa w Świetlicy TPD "Przystań". Zapraszamy!!!

Sierpień 2017

 
Fotorelacje z naszych kolonii na naszym Facebook - u

Maj 2017

 
Setki dzieci bawiły się 28 maja podczas Dnia Dziecka zorganizowanego przez TPD na Przemyskim Rynku.
 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Przemyska Kongregacja Kupiecka zorganizowały wspaniałą imprezę, podczas której dzieci mogły obejrzeć sprzęt i zasiąść w pojazdach służb mundurowych, wziąć udział w zabawach z nagrodami, skorzystać ze zjeżdżalni, strzelnicy oraz obejrzeć ciekawe występy na scenie. Rodzice mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia słuchu swoich pociech oraz diagnozy wad postawy. Podczas imprezy rozdano m.in. 50 kg cukierków, 250 kg  owoców, ciastka, lody i setki gadżetów. Odznaki "Przyjaciela Dziecka"  otrzymali Jan Pączek - Starosta Przemyski, Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla i Bogusław Słabicki - Wójt Gminy Orły.


Maj 2017

27 maja 2017r. w Przemyśl odbyła się impreza kulturalna z okazji „Dnia Dziecka” i „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego” zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
Uczestnikami imprezy były dzieci ze Świetlicy TPD „Przystań” oraz dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami. Celem imprezy było zintegrowanie dzieci i rodziców zastępczych oraz uświadomienie rodzicom, jakie prawa i obowiązki posiadają dzieci a jakie rodzice. Przedsięwzięcie miało na celu stworzenie dzieciom możliwości prezentowania swojej twórczości, osiągnięć, upodobań, jak również zwrócenie uwagi na ich potrzeby i pragnienia.
Fotorelacja


Maj 2017

I miejsce w międzynarodowym turnieju

11 maja 2017 r. dwie drużyny reprezentowały Świetlicę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Przystań" w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kalnikowie. Rywalizacja była zacięta, ale dzięki długim przygotowaniom na czwartkowych treningach odnieśliśmy sukces! Drużyna kat. wiekowej 2004-2006 r. zajęła I miejsce, natomiast drużyna gimnazjalna uplasowała się na IV miejscu. Gratulujemy sukcesu !!!

Maj 2017

Wczasy dla rodzin w niskiej cenie

Dźwirzyno - nadmorska miejscowość słynąca z czystej wody oraz  pięknej plaży, obok jezioro Resko z wypożyczalnią sprzętu pływającego.
UWAGA: Dla osób ze stopniem niepełnosprawności (lekki, umiarkowany i znaczny) oraz dla dzieci niepełnosprawnych  
                                 RABAT

Styczeń 2017

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

 
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi punt nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkt znajduje się w UG Medyka pokój nr 16. Z pomocy Adwokatów i Doradcy Podatkowego mogą skorzystać mieszkańcy powiatu przemyskiego m.in: osoby w wieku do 26 lat i powyżej 65 lat, kobiety w ciąży, weterani, kombatanci, posiadający Kartę Dużej Rodziny, korzystający z pomocy społecznej.
 
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00.
 
ZAPRASZAMY
 Projekt finansowany ze środków Powiatu Przemyskiego.

listopad 2016

Mecz reprezentacji U-16 POLSKA - IRLANDIA PŁN.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu przygotowało oprawę muzyczno-wokalną na meczu reprezentacji Polski U-16. Kolejny raz nasi Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki TPD oraz podopieczni Świetlicy TPD "Przystań" wspaniale reprezentowali nasze Towarzystwo tym razem podczas meczu międzypaństwowego.

październik 2016

Plac Zabaw w Stanisławczyku - dzięki wsparciu z programu "Decydujesz Pomagamy"

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu zakupiło elementy placu zabaw w Stanisławczyku. Jak widać na zdjęciach plac zabaw cieszy się dużą popularnością maluchów :) Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu z programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco Dzieciom w kwocie 5 000 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy oddali głos na nasz projekt.

październik 2016

II Międzynarodowy Turniej w tenisie stołowym im. Franciszka Wardęgi 

8 października 2016 roku w Żurawicy odbył się III Międzynarodowy Turniej w tenisie stołowym im. Franciszka Wardęgi. W turnieju zorganizowanym w Gimnazjum nr 2 w Żurawicy udział wzięło ponad 150 uczestników w różnym wieku. Nasza Świetlica TPD "Przystań"  również uczestniczyła w tym sportowym wydarzeniu. Podopieczni TPD stoczyli wiele gier na wysokim poziomie. Ostatecznie Kuba Konowalik zajął I miejsce w grupie Młodzików, Kacper Pasierbiewicz zdobył II miejsce w grupie Juniorów, a Kacper Reizer również II miejsce w grupie Żaków. Natomiast Magdalena Bednarz zajęła IV miejsce w grupie Kadetek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zachęcając tym samy do uczęszczania na cotygodniowe treningi prowadzone pod okiem trenera pana Janusza Żygały :)

 

październik 2016

Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki TPD

Poznajcie  – „MŁODZIEŻOWYCH LIDERÓW PROFILAKTYKI TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI”, ich pasje oraz sposób na życie w wolności od nałogów. MLP TPD zachęcają dzieci do podjęcia walki o swoją przyszłość, poprzez poszukiwanie i realizowanie pasji.

 

wrzesień  2016

Zajęcia muzyczne w naszej Świetlicy TPD "Przystań"- Hymn o TPD.



wrzesień  2016 
5-leice IPA Region Przeworsk
W dniu 15 września 2016 w Przeworsku odbyły się uroczystości 5-lecia powstania Regionu Przeworsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA . W spotkaniu uczestniczył Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Rzeszowie Grzegorz Piestrak który wręczył Odznaką ,,Przyjaciel Dziecka” Panu Józefowi Paśkiewicz. Życzymy IPA REGION PRZEWORSK kolejnych jubileuszy i dalszej owocnej pracy na rzecz dzieci, rodzin i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
                                                                                      

lipiec/sierpień 2016

Akcja Letnia
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu podsumowało akcję letniego wypoczynku. Podczas tegorocznych wakacji wypoczynkiem objęliśmy  ponad 1521 uczestników na 36 turnusach. Zorganizowaliśmy m.in. 7 turnusów rehabilitacyjnych dla 232 uczestników. Dzięki środkom pozyskanym z Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie tą formą wyjazdów objęto wiele dzieci niepełnosprawnych pochodzących z rodzin najbiedniejszych.
Dzięki dotacjom otrzymanym m.in. z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty,  wsparciu urzędów miast i gmin a także środkom pozyskanym od sponsorów i z prowadzonej zbiórki publicznej ponad 200 dzieci wypoczywało całkowicie bezpłatnie, a wiele dzieci otrzymało różnego rodzaju dofinansowania. Tym co nas bardzo cieszy jest fakt, że zanotowano wzrost dzieci objętych wypoczynkiem w stosunku do roku 2015 o 18 %.
 

28 maj 2016

Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

28 maja 2016r. w Przemyśl  odbyła się impreza kulturalna z okazji „Dnia Dziecka” i „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego”  zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Przemyślu oraz Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Dom” - zrzeszające rodziny zastępcze przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przemyślu i Szkołą Podstawową nr 1 w Przemyślu.
 

19 kwiecień 2016

Troje naszych wychowanków osobiscie odebrało nagrody i dyplomy za udział w konkurskie Państwowej Straży Pożarnej pt: " W trosce o nasze bezpieczeństwo". Prece Dominika Zippel i Daniela Do zostały wyróżnione, natomiast praca Ani Kicińskiej zajęła III miejsce. Te prace pojadą dalej, czyli na eliminacje wojewódzkie. Trzymamy kciuki !

29 Grudzień 2015 

Turniej o Puchar Dyrektora TPD w Przemyślu. Dnia 29 grudnia 2015r. odbył się turniej w piłce nożnej halowej o Puchar Dyrektora TPD w Przemyślu. Rozgrywki odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu. W turnieju brały udział dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta Przemyśla i powiatu Przemyskiego. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, drugie miejsce zajęła drużyna Świetlicy TPD "Przystań" w Przemyś...lu, a miejsca na podium zdobyły jeszcze Zespół Szkół w Kalnikowie oraz "Kraina Marzeń" w Buszkowicach. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Hajduk z Kalnikowa, a najlepszym bramkarzem Adrian Pempuś z Orłów. Oprócz pucharów, dyplomów oraz słodyczy i upominków dla każdego uczestnika, zawodnicy zdobyli dla swoich szkół i placówek atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego (m.in. piłki adidas Euro 2016), a także upominki dla trenerów ( termosy sportowe, słodycze, czapki, i inne gadżety). Turniej mógł się odbyć dzięki życzliwości Pani Haliny Kasyan Dyrektor SP nr 6 w Przemyślu, która nieodpłatnie użyczyła sali gimnastycznej. Opiekę medyczną podczas turnieju zapewnił Piotr Laskowski, a swoje umiejętności w free stay football zaprezentował Konrad Grzesik.

2015 
Czy wiesz, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci może otrzymać od Ciebie darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w internecie? I to zupełnie za darmo! Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaże część ich wartości na nasze konto.

Jedyne, co trzeba zrobić to:

1. Wejść na https://fanimani.pl/towarzystwo-przyjaciol-dzieci/ i kliknąć “Wspieram”
2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci otrzyma część wartości Twoich zakupów. To naprawdę proste!

Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele.

Dziękujemy za Twoje wsparcie
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Grudzień 2015 

W dniu 5 grudnia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu zorganizowało imprezę mikołajową, która odbyła się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Uczestnikami imprezy byli nasi wychowankowie ze Świetlicy TPD "Przystań", dzieci z rodzin zastępczych i dzieci niepełnosprawne skupione w naszych kołach specjalistycznych. Łącznie w imprezie wzięło udział 120 dzieci oraz duża grupa rodziców. Program artystyczny przygotowała Świetlica TPD "Przystań" oraz Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki TPD. Wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja prezenty, a było to możliwe dzięki wsparciu Radnych Rady Miasta Przemyśla (prowadziliśmy zbiórkę na sesji RM), Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, oraz firm: Piotruś Pan Spółka Z O.O., PGE Dystrybucja Lublin, Energa S.A. Gdańsk. Wszystkim naszym darczyńcom i osobom które przyczyniły się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy w imieniu szczęśliwych dzieci.   

sierpień 2015

Dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu realizuje  program pod hasłem ”Wczesna interwencja szansą na lepsze jutro” – zajęcia indywidualne dla dzieci o zaburzonym rozwoju.
Program polega na realizacji specjalistycznych indywidualnych  zajęć, które mają na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, oraz zdolności do brania czynnego udziału w życiu społecznym, a co za tym idzie, poprawę jakości życia dzieci  z niepełnosprawnością ruchową, całościowymi zaburzeniami rozwoju - z autyzmem oraz z innymi niepełnosprawnościami. Opieką zostaną objęte również młodsze dzieci w zakresie wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Zadanie dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego -  Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.

sierpień 2015 
Podsumowanie programu „Zdrowo jeść, by rosnąć w siłę” Fundacji Tesco Dzieciom realizowanego w Świetlicy TPD "Przystań" 

Wakacje  2015 
Z okazji  Święta Policji w dniu 10 lipca 2015 roku o godz. 17.00 w Wólce Pełkińskiej na obiektach sportowych  klubu sportowego Wólczanka rozpoczęło się spotkanie członków IPA Regionu Przeworsk oraz przyjaciół wspierających działalność statutową. Spotkanie było okazją do odznaczenia policjantów współpracujących z naszym Towarzystwem i wyróżniających się w pracy na rzecz dzieci i rodziny. Odznaki "Przyjaciela Dziecka’’ przyznane przez Oddział Regionalny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Rzeszowie otrzymali  Dariusz FLOREK, Roland FLOREK, Ireneusz KUCAB oraz Konrad THOMAS. Odznaki wręczył Grzegorz Piestrak - prezes TPD Oddziału Regionalnego w Rzeszowie. W podziękowaniu za wyróżnienie członków IPA przewodniczący Andrzej Oleszek wręczył  Grzegorzowi Piestrakowi gadżet z logo IPA.   
Fotorelacja             
                                                                                      

30 maj 2015 
Rodziny Zastępcze obchodziły jak co roku swoje święto. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu i Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "DOM" zorganizowały w Przemyślu obchody tego święta. Impreza odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu, a organizację wsparł również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W imprezie wzięły udział rodzinny zastępcze z terenu miasta Przemyśla. Najpierw rodzice i dzieci obejrzeli program artystyczny w wykonaniu podopiecznych Świetlicy TPD "Przystań" i uczniów SP nr 1, a następnie dzieci świetnie się bawiły na dmuchanej zjeżdżalni i brały udział w Konkursach organizowanych przez Świetlicę TPD "Przystań". Każde dziecko otrzymało nagrody i smaczny poczęstunek ufundowany m.in. przez firmę KFC. Nagrody dla dzieci zakupione dzięki wsparciu sponsorów i MOPS, a gadżety przekazał PKO Bank Polski. 
 

31 styczeń 2015
 W dniu 31 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie opłatkowo - noworoczne dla dzieci z rodzin zastępczych organizowane przez TPD Oddział Okręgowy w Przemyślu i Koło TPD Rodzin "DOM" przy współpracy z SP nr 1. Podczas uroczystości Złotą Odznakę "Przyjaciela Dziecka" nadaną przez Zarząd Główny Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, za wsparcie dzieci, rodzin i wszystkich potrzebujących pomocy, oraz wieloletnią współpracę z naszym Towarzystwem otrzymał Piotr Tomański Poseł na Sejm RP. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać część artystyczną przygotowaną przez uczniów SP nr 1 (kl. III) oraz MLP TPD i Świetlicę TPD "Przystań". Wszystkie dzieci ugościliśmy smacznym poczęstunkiem, dzieci otrzymały również piękne paczki i mogły bawić się przy dobrej muzyce.

10 kwiecień 2014
Jubileusz 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Dnia 10 kwietnia 2014r w Rzeszowie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodziło  jubileusz 95-lecia działalności.  W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 działaczy i członków, ponadto swoją obecnością uświetnili uroczystość zaproszeni goście m.in.  Pani Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Tadeusz Pióro Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Henryk Wolicki Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Pani Jolanta Szklarska Dyrektor Biura Zarządu Głównego TPD.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego ------http://republika.pl/tpdprzemysl/------